მიმდინარე წლის 6 აგვისტოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოში შევიდა შეტყობინება, გორში, ცაბაძის ქუჩაზე ახალგაზრდა მამაკაცის ცხედრის პოვნის შესახებ. ადგილზე დაუყოვნებლივ მობილიზებულ იქნა შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ყველა შესაბამისი დანაყოფი.
მომხდარზე ობიექტური ჭეშმარიტების დადგენის მიზნით, გამოძიება ამ ეტაპზე სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას გულისხმობს, თუმცა სამედიცინო ექსპერტიზის პირველადი მონაცემების გათვალისწინებით, მუხლი შესაძლოა გადაკვალიფიცირდეს.
მომხდართან დაკავშირებით, გამოძიება ინტენსიურად მიმდინარეობს და ტარდება ყველა საჭირო საგამოძიებო მოქმედება.
აქვე მოგახსენებთ, რომ ზოგიერთი მედიასაშუალებით გავრცელებული ინფორმაცია, რომლის მიხედვითაც თითქოს ცხედარს აღენიშნება ცივი იარაღით მიყენებული დაზიანებები, არის სიცრუე.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მედიის წარმომადგენლებს, თავი შეიკავონ გადაუმოწმებელი ინფორმაციის გავრცელებისგან და დაელოდონ საქმეზე მიმდინარე გამოძიების შედეგებს.

On August 6 of the current year, the Investigation Division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs received a report about the discovery of the body of a young man on Tsabadze Street in the town of Gori. All relevant units of Shida Kartli Police Department were immediately mobilized at the scene.
In order to establish the actual events of the incident, an investigation is currently in progress under Article 108 of the Criminal Code of Georgia, which implies premeditated murder, although taking into consideration the initial data of the medical examination, the Article may be requalified.
In connection with the incident, intensive investigation proceedings are underway and all necessary investigative actions are being implemented.
We would like to remind you that the information disseminated by some media outlets, alleging that injuries inflicted with a cold steel were detected on the body of the deceased person, is a complete falsehood.
The Ministry of Internal Affairs calls on media representatives to refrain from disseminating unverified information and to wait for the results of the ongoing investigation into the case.